Tím mladších žiačok U2011 sa predstaví na MSR v Ružomberku

Tím Spartaka Myjava U13 pod vedením trénera T. Mihaljeviča v kvalifikačnom turnaji, v ktorom zdolal Banskú Bystricu, obsadil za domácou Žilinou 2. miesto v tabuľke skupiny Stred. Prebojoval sa tak na záverečný finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska v kategórii mladších žiačok, ktoré sa uskutočnia 7.-9.6.2024 v Ružomberku, na ktorý postupujú 2 prvé tímy z regiónov Západ, Stred a Východ.

Naše dievčatá skončili po základnej časti regionálnej súťaže Stred v celkovej tabuľke na 3. mieste. Dostali však šancu v 2 kvalifikačných turnajoch prvých 3 tímov po základnej časti, ktorá sa uskutočnili v Banskej Bystrici a Žiline, ešte zabojovať o jedno z 2 postupových miest na MSR.

620119525144921

11.5.2024 sa konal prvý kvalifikačný turnaj v Banskej Bystrici. Naše dievčatá natrafili v prvom zápase na víťaza základnej časti BKM Žilina. Naše dievčatá pôsobili v prvom polčase odhodlane a súpera prekvapili. Po prvom polčase sme viedli už 35 : 23, keď náš tím bodovo ťahali N. Bartalová a N. Foltínová. V tretej štvrtine však súper zabral a stiahol náš náskok na rozdiel 2 bodov. V záverečnej štvrtine sa bojovalo o každú loptu, Žilina však mala viac šťastia a vyhrala 57 : 59.

V druhom zápase turnaja sme nastúpili proti domácej Bystrici. Keďže aj Bystrica prehrala so Žilinou, mal tento zápas veľký význam pre postavenie v postupovej tabuľke. Hralo sa dlho vyrovnane, ale opäť nám nevyšla 3. štvrtina v ktorej si súper vypracoval rozhodujúci náskok, ktorý si udržal do konca. Prehrali sme 32 : 41 a s našimi postupovými šancami to nevyzeralo ružovo.

Na druhom turnaji v Žiline najprv Banská Bystrica podľahla Žiline a bolo jasné, že o postupujúcom z 2. miesta sa v rozhodne v našom zápase s Bystricou. Na postup sme potrebovali vyhrať minimálne o 10 bodov. Oba celky si uvedomovali dôležitosť zápasu a tak sa hralo s veľkou koncentráciou a priebeh bol v prvom polčase vyrovnaný. Stav po 1. štvrtine bol 10 : 10 a v polčase 20 : 20. V 3. štvrtine si náš tím dokázal vybojovať zásluhou bodov N. Bartalovej toľko potrebný náskok za stavu 35 : 23, ale súperky sa vzchopili a do konca štvrtiny stiahli skóre na 37 : 31. Záverečná štvrtina však bola v našej réžii, keď sme predviedli tímový výkon a v polovici štvrtiny sme viedli o viac ako potrebných 10 bodov 49 : 38. Od tohto momentu sme súperovi už nedovolili náš náskok znížiť a nakoniec sme Bystricu v emotívnom zápase zdolali 57 : 42 a zabezpečili si tak postup na finálový turnaj MSR.

Aj keď sme v poslednom zápase podľahli Žiline 40 : 60, radosť dievčat z postupu bola veľká a celý tím si zaslúži veľkú pochvalu.

Na MSR v Ružomberku nás čakajú ťažkí súperi a preto dievčatám držíme palce. Rozpis zápasov na MSR :