O nás

Basketbalová akadémia Spartak Myjava je občianske združenie, ktoré sa venuje športovej výchove dievčat a príprave mladých basketbalových talentov na Myjave. Chceme nadviazať na bohaté basketbalové úspechy a tradíciu Myjavy a zaplniť prázdny priestor, ktorý tu vznikol po ukončení činností úspešného ženského basketbalového klubu v minulom období. Dôležitým cieľom je vytvoriť basketbalovú komunitu, ktorá dlhšiu dobu v tomto regióne nebola.

V spolupráci s profesionálnym klubom Piešťanské Čajky a mládežníckym klubom zo Starej Turej a za podpory Mesta Myjava ako aj základných škôl vybudujeme postupne basketbalovú pyramídu od mladších minižiačok až po juniorky, aby sme dali priestor čo najväčšiemu počtu detí a umožnili im venovať sa tomuto aktívnemu a krásnemu športu.

Zároveň chceme našim hráčkam vytvoriť čo možno najlepšie podmienky pre ich basketbalový rast s možnosťou uplatnenia sa vo výkonnostnom a vrcholovom basketbale. Základným cieľom je dôstojná reprezentácia klubu a mesta v basketbalových súťažiach a turnajoch.

V klube sa angažujú kvalifikovaných tréneri s bohatými skúsenosťami, ktorí sa budú venovať talentovaným dievčatám a viesť ich k zdokonaľovaniu ich basketbalových zručností a k zdravému životnému štýlu, v ktorom má šport nezastupiteľné miesto.

Zoznam trénerov nájdete tu

Teraz už bude náš úspech závisieť predovšetkým od dievčat, čo budú ochotné tomuto rýchlemu a dynamickému športu obetovať. Pretože bez toho, aby športovec bol ochotný sa pre šport vzdať kúska svojho pohodlia to nejde v žiadnom aktívnom športe, ktorý sa má robiť nie na rekreačnej ale na minimálne výkonnostnej úrovni.

Miroslav Nerád
Predseda správnej rady