Blíži sa začiatok súťaže pre naše tímy

Nová súťažná sezóna pre náš klub začína naostro už v sobotu 21.10.2023. Tím mladších mini pod vedení trénerok D. Oslejovej a J. Čomajovej vycestuje na turnaj do Nového Mesta n/V, kde sa stretne s domácim tímom a tímom Slávie Trnava. Pre viacero našich dievčat to budú prvé súťažné basketbalové zápasy v kariére a dúfajme, že ich všetky dievčatá zvládnu a budú sa z basketbalu tešiť. Celkovo máme v tejto kategórii zaregistrovaných 21 dievčat, takže trénerky budú mať ťažkú úlohu pri nominácii hráčok na zápasy. Minulý týždeň si naše mladšie mini zahrali v príprave na domácom turnaji proti Nitre a BK Lúky, kde nazbierali úspešne prvé zápasové skúsenosti. V súťaži mladších žiačok na nich čaká 8 súperov :
AŠK Slávia Trnava
BK Lokomotíva Sereď
BK Lokomotíva Sereď B
BK Nové Mesto n/V
BK Slovan Bratislava
IBAS Bratislava
MBK Stará Turá
ŠBK Šamorín

Rozpis zápasov v súťaži, ktorá sa hrá turnajovým spôsobom, keď na jednom turnaji sa stretnú vždy 3 tímy každý s každým, nájdete tu .

O týždeň neskôr vstúpia do súťaže aj naše mladšie žiačky U13. Tím trénera T. Mihaljeviča je nanovo poskladaný z hráčok U2011 z Myjavy a Starej Turej. Do tímu pendlujú aj viaceré mladšie dievčatá r 2012.

V príprave už dievčatá odohrali viacero zápasov. Po úspešnom turnaji v Kyjove odohrali doma prípravné zápasy s Trnavou a Petržalkou, pričom oba víťazne. Túto sobotu ešte cestujú na prípravný turnaj do Trnavy. V súťaži naše dievčatá nastúpia v skupine Stred proti nasledovným súperom, pričom 2 najlepšie tímy postúpia na MSR :
BBGP Prievidza
BK ŠKP Banská Bystrica
BKM Junior Nitra
BKM Žilina
BKM Piešťany

Rozpis zápasov v súťaži, ktorá sa hrá turnajovým spôsobom, keď na jednom turnaji sa stretnú vždy 3 tímy každý s každým, nájdete tu .


Pridaj komentár