Náš tím privítal Petržalku v domácej hale

V sobotu 6.11.2021 náš tím mladších minibasketbalistiek pod vedením trénera T. Mihaljeviča privítal v malej telocvični športovej haly súperky z klubu Five Stars Petržalka v svojich prvých dvoch zápasoch v súťaži SBA na domácej palubovke. Naše dievčatá nastúpili v silnom zložení a do zápasu sa zapojilo 13 dievčat. Súpisku tímu nájdete tu

V prvom zápase súper vstúpil lepšie do zápasu, naša prvá päťka sa nevedela na palubovke poriadne orientovať a ubrániť jednu hráčku súpera, ktorá nám sama dala 18 bodov, pričom naše dievčatá zaznamenali v týchto štvrtinách len 2 body. Druhá päťka to zvládala lepšie, v druhej štvrtine so súperom uhrala nerozhodný stav 8 : 8, štvrtú štvrtinu dokonca o 2 body vyhrala, ale nezabránila celkovému víťazstvu Petržalky 40 : 20

Druhý zápas bol už o niečom inom. Tréner T. Mihaljevič prestriedal päťky a od začiatku sme so súperom hrali vyrovnanú hru. Nebezpečné hráčky súpera sme lepšie bránili a prvú štvrtinu sme vyhrali 9 : 4. Aj druhá päťka hrala vyrovnane a tak sme v polčase viedli o 3 body. V tretej štvrtine však súper trojkou v poslednej minúte vyrovnal skóre na 25 : 25. V napínavej záverečnej štvrtine sa oba tímy striedali vo vedení, v závere však Petržalčanky mali viac šťastia a nakoniec zápas vyhrali 37 : 35. Naše dievčatá však odviedli dobrý tímový a bojovný výkon za ktorý si zaslúžia pochvalu. Takéto zápasy im veľmi pomôžu v ich basketbalovom raste.

Zapis-Petrzalka-1-6.11.2021

Pridaj komentár