Zo Starej Turej víťazne

V sobotu cestoval náš tím U 2011 – mladšie mini pod vedením trénera T. Mihaljeviča na Starú Turú, kde dievčatá odohrali vzájomné zápasy s tímom trénerky T. Moravčíkovej. Oproti prípravnému zápasu súper nastúpil v širšej zostave. Zo začiatku bolo vidieť, že naše hráčky majú viacej skúseností a tak súperky mali problém aj s vyhodením lopty a prechodom cez polovicu ihriska. Prvú štvrtinu sme tak vysoko vyhrali. Po prvej štvrtine sa však hra vyrovnala a druhá päťka Starej Turej dokázala svoju časť hry dokonca o bod vyhrať keď naše hráčky mali problém presadiť sa v útoku. V tretej štvrtine sme však opäť dokázali vyvinúť na súpera výrazný tlak a tak v závere nestačila ani výhra Starej Turej v štvrtej štvrtine na úspech v zápase. Druhý zápas už sa hral na hrubý čas, ale priebeh bol podobný tomu predchádzajúcemu. Tréner Mihaljevič však prestriedal päťky a tak aj keď v prvá päťka nevyhrala až tak vysoko, súperovi sme už počas zápasu nič nedovolili. Na hráčkach je vidieť že sa od zápasu k zápasu zlepšujú a je dôležité, že na dievčatách oboch tímov bolo vidieť, že ich basketbal baví a majú radosť z hry a to je dôležité. Tím trénera T. Mihaljeviča má v kádri aj staršie dievčatá ročník 2010, ktoré v najbližšom čase dostanú možnosť hosťovania do tímu starších mini na Starej Turej a tam sa budú môcť ukázať aj ako zvládajú súťaž vo svojej vekovej kategórii.

Pridaj komentár