Nový Covid – automat zastaví basketbalové súťaže

Vo vestníku vlády bola zverejnená nová vyhláška UVZ SR, ktorá obmedzuje organizáciu športových podujatí. Podľa novej vyhlášky od pondelka už bez obmedzení budú môcť trénovať len hráčky a tréneri, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali Covid. Výnimku majú deti do 12 rokov a 2 mesiacov, ktorým stačí AG test.

Keďže tréneri v klube už očkovanie absolvovali, bude pokračovať tréningový proces dievčat do 12 rokov /ktoré budeme testovať/ v našom klube bez prerušenia.

Podľa posledných informácií SBA od 25.11.2021 zastaví mládežnícke súťaže. Ich pokračovanie pravdepodobne bude možné po Novom roku opäť len v režime OP. Preto ešte nabádame rodičov, aby nezaočkované hráčky nad 12 rokov čo najskôr nechali zaočkovať a umožnili im tak naďalej pokračovať v basketbale aj v tejto zložitej situácii.

Aj v tejto situácii sa náš klub bude snažiť vytvárať také podmienky pre hráčky a trénerov, aby sa mohli v maximálnej možnej miere venovať basketbalu, a dokiaľ nepobežia súťaže, tak aspoň organizovať tréningový proces a priateľské zápasy.

Rozhodnutie-HK-SBA-C-c.-150-2021-22-prerusenie-sutazi-korona

Pridaj komentár