Prípravné zápasy v Žiline úspešné

V sobotu 29.10.2022 odohrali oba naše tímy, mladšie mini U12 a mladšie žiačky U10, prípravné zápasy proti svojim súperkám zo Žiliny.

Mladšie mini U 2012 pod vedením trénerky D. Oslejovej odohrali 2 zápasy. V prvom naše dievčatá ukázali veľkú aktivitu a bojovnosť. Oba tímy sa striedali vo vedení a súperky až v závere zápasu rozhodli o svojom tesnom víťazstve 18 : 21. Po prestávke, v ktorej odohrali svoj zápas mladšie žiačky, sme nastúpili do druhého zápasu s cieľom súpera tentoraz poraziť. Tentoraz sa nám to podarilo, aj vďaka tomu, že Žilinčanky nepremenili množstvo trestných hodov. Po veľkom nasadení naše najmladšie tak zaznamenali svoje prvé víťazstvo 26 : 22. K výkonom na ihrisku dievčatám gratulujeme.

Mladšie žiačky U 2010 pod vedením trénera T. Mihaljeviča tiež odohrali v Žiline 2 prípravné zápasy. Tím Žiliny v minulej sezóne v kategórii U2010 bojoval v záverečnom finále MSR proti Ružomberku, ktorému len tesne podľahol. Naše očakávania preto v tomto zápase neboli veľké. Naše dievčatá sa však predviedli vo veľmi dobrom svetle. Už v prvej štvrtine si vybojovali dvojciferný náskok, ktorý si udržali aj do polčasu za stavu 31 : 21. V tretej štvrtine sa súper snažil vývoj zápasu zvrátiť, ale náš tím vytrvalo bojoval. V záverečnej štvrtine Žilina znížila na rozdiel 1 bodu 45 : 44 ale vtedy zabrali naše naskúsenejšie hráčky na čele s J. Volárovou a šnúrou 13 : 0 definitívne rozhodli o víťazstve nášho tímu 62 : 46. V druhom zápase sme po prvom polčase viedli 29 : 25. súper dokázal v štvrtej štvrtine náš náskok vyrovnať za stavu 43 : 44 ale už sme nemali dosť síl na opakovanie obratu z prvého zápasu a tak sme po dobrom výkone tentoraz tesne prehrali 51 : 55.

Fotoalbum zo zápasov U12 nájdete tu.

Pridaj komentár