Mladšie žiačky z MSR vezú medailu

Tím mladších žiačok U2010 pod vedením trénera T. Mihaljeviča dosiahol na MSR U13 v Žiline výborný výsledok. Dievčatá od piatku 2.6. do nedele 4.6.2023 odohrali na MSR 5 súťažných zápasov, z ktorých 3 vyhrali a 2 prehrali, a obsadili konečné 3. miesto a získali tak zaslúžene bronzové medaile.

Naše dievčatá sa len tesne kvalifikovali na MSR, keď potrebovali v poslednom dvojzápase so Šamorínom získať aspoň jedno víťazstvo. V prvom zápase sa im to ešte nepodarilo, ale na druhý pokus to zvládli a po výsledku 71 : 46 v Šamoríne si privlastnili miestenku na MSR, kde sa z regiónov Západ, Stred a Východ zúčastnili po 2 družstvá.

V prvom zápase na MSR sa stretli s víťazom našej skupiny, Ivankou pri Dunaji. Naše hráčky neboli evidentne vo svojej koži, nemali dostatočnú energiu a nedokázali ubrániť šikovné protihráčky. Už v polčase sme tak prehrávali nezvyčajne jasne 7 : 32. Po polčase sa dievčatá trochu spamätali, začali hrať aktívnejšie a zlepšili svoj herný prejav. Na ihrisku sa tak hra vyrovnala ale aj keď sme prehrali druhý polčas len 30 : 36, výsledok zápasu hovoril jasne pre Ivanku 37 : 68.

Do druhého zápasu sme nastupovali v piatok podvečer proti víťazovi skupiny Východ – tímu Young Angels Košice. Naše dievčatá sa však súpera nezľakli, od začiatku hrali energicky, dôrazne bránili a v útoku presne zakončovali. Košičanky miestami pôsobili bezradne a polčase prehrávali 30 : 16. Po polčase sa však obraz hry zmenil. Naším dievčatám sa prestala dariť streľba a Košičanky postupne náš náskok sťahovali. V polovici záverečnej štvrtiny sme viedli už len 45 : 41 a schyľovalo sa k dráme. Košičanky však boli nervóznejšie, nepremenili v závere 4 trestné hody a tak sme nakoniec vyhrali prekvapivo ale zaslúžene nad ťažkým súperom 48 : 43. Video zo zápasu nájdete tu

V treťom zápase sme narazili v sobotu na obed na domáci tím BKM Žilina. V domácej hale mali Žilinčanky značnú hlasovú podporu, ale naše hráčky sa nenechali zastrašiť. Od začiatku ukazovali na palubovke svoju prevahu a súperky neboli v stave ubrániť naše útočné akcie. V obrane sme hrali celý prvý polčas veľmi disciplinovane a nefaulovali sme zbytočne. Po prvom polčase sme si vybudovali jednoznačné vedenie 42 : 20 a pokračovali sme rovnako aj v 3. štvrtine. Až po prestriedaní v záverečnej časti súper dokázal trochu skorigovať skóre, naše vysoké víťazstvo 70 : 43 nad nebezpečnou Žilinou nás však silne priblížilo k cennému kovu.

V sobotu večer sme mali za súpera veľmi kvalitný tím z Ružomberka, ktorý vyhral skupinu Stred. Na našich kľúčových hráčkach už bolo vidieť únavu a od začiatku sme v zápase ťahali za kratší koniec. Rýchlosť a dôraz Ružomberčaniek platil na nšu hru, strácali sme lopty a nemali sme dosť energie v obrane. Vývoj sa až nápadne podobal zápasu s Ivankou. Už v polčase sme prehrávali 12 : 34 a v druhom polčase sme sa úplne opustili. Nakoniec sme prehrali vysoko 28 : 91, ale šance na medailu zostali zachované.

V poslednom zápase s Popradom sme na zisk bronzu potrebovali vyhrať a súčasne Ružomberok musel poraziť Košice. Naše dievčatá od začiatku energicky išli za medailou. Súpera v 1. štvrtine k ničomu nepustili, boli agresívne v obrane, aj keď to niekedy preháňali s faulami. V útoku sme mali opäť veľmi dobrú úspešnosť streľby a tak sme po 1. štvrtine viedli 25 : 3. Potom sa však naše hráčky ako keby uvoľnili, prestali byť dôrazné a súper hru vyrovnal. V polčase sme viedli ešte o 20 bodov 32 : 12, ale už to nebol výkon z 1. štvrtiny. Podobný herný prejav sme mali aj v druhom polčase a tak sa súper ďalej približoval, naše dievčatá však svoje víťazstvo 46 : 40 uhájili a keďže Ružomberok svoj zápas s Košicami vyhral, boli bronzové medaile z MSR predsa len naše. Dievčatám k veľkému úspechu gratulujeme.

Úspech dosiahol tím U2010 v tomto zložení :
Tréner Tomáš Mihaljevič, asistent trénera Viki Kubinová
Hráčky

29Bachárová Aneta
4Csandová Nella
23Foltínová Nina
21Kvasnicová Ivana
25Kvasnicová Tamara
26Malá Sofia
18Marônková Vivien
8Mikolášková Nina
22Rayová Petra
24Sadloňová Natália
9Sadloňová Sofia
27Volárová Julianna
20Čankyová Táňa

Zápasy nášho tímu na MSR :

Konečná tabuľka :

P.TímBodyVýhryPrehrySkóre
1. BK Klokani Ivanka p/D1050335:150
2. MBK Ružomberok941346:158
3. BA Spartak Myjava832229:285
4. YOUNG ANGELS Košice723221:284
5. BKM Žilina614217:326
6. BAM Poprad505154:299

Pridaj komentár