Mladšie žiačky na turnaji v Kyjove s 3. miestom

Novozložený tím dievčat U13 sa pod vedením trénera T. Mihaljeviča v rámci prípravy zúčastnil dobre obsadeného turnaja v Kyjove. Do Kyjova cestovala 12 dievčat, tentoraz bez Sofie Malej, ktorá po turnaji U14 v Trenčíne ešte nie je zdravotne v poriadku. Náš tím bol poskladaný zo 7 dievčat ročníka 2011 a 5 dievčat ročníka 2012. Žiaľ, nemáme žiaden vyššie hráčky, ale tím si s tým musí poradiť. V prvom zápase so Žilinou nám súper svoju výškovú a aj silovú prevahu nechal pocítiť. Naše dievčatá sa trochu naľakali a na ich hre to bolo vidieť. Žilina hrala klasicky s dvoma vysokými ktoré stáli stále v šestke a cez ne sme sa nevedeli sa presadiť.

Druhý a tretí zápas dievčatá odohrali výborne. S Prostejovom sme v druhom zápase vyhrali tesne o bod a Lanžhot sme na druhý deň porazili rozdielom 20 bodov. Striedalo sa na celé päťky a s naším úzkym kádrom to bol miestami problém. Potom sme narazili na suveréna turnaja – MBK Ružomberok. Je momentálne inde ako my, jeho rozohrávačka B. Dorková absolvuje individuálne tréningy a vie už dirigovať hru. Posledný zápas s Kyjovom sa nám nevydaril. V závere sme prehrali po predĺžení.
Máme úzky káder, ak sa strieda na celé päťky máme problém, pri striedaní na 3 štvrtiny je výkon lepší. V individuálnych herných činnostiach sme nezaostávali za ostatnými. Nina Foltínová dokázala potrápiť aj Dorkovú v rýchlosti je pred ňou, v práci s loptou za ňou. Potrebuje popracovať na ballhandlingu.

Nina zahrala výborne okrem posledného zápasu. Nela Csandová rovnako výborne, vie sa presadiť 1:1, aj dominuje v obrane, len bolo vidieť, že v niektorých situáciách jej chýbajú centimetre. Natália Blahová nás veľmi príjemne prekvapila, vedela vypomôcť v obrane a vie, kde sa postaviť, odstúpiť si… Nina Bartalová fyzicky a atleticky super ale s loptou má technické nedostatky, problém jej robia zmeny smeru a kroky.. Z 2012 sa dobre uchytili Nela Petruchová a Stela Volárová.
V obrane sme hrali celkom dobre, začali sme si vypomáhať a učiť sa pri výpomoci prebrať hráčku do konca útoku alebo prerušenia hry. Učíme sa odstupovať zo slabej strany ale nevieme odstavovať pod košom, nevidíme v obrane často loptu. Náš útok bol málo organizovaný, najviac hra 1 -1, aspoň sme sa vedeli postaviť na pozície. Rýchly protiútok sa postupne objavoval, máme na to dobré typy, budeme trénovať a nabudúce už to bude určite lepšie. Výsledkom bolo 3. miesto na turnaji a pozitívny dojem z výkonu nášho tímu. Výsledky zápasov :

BKM ŽilinaSpartak Myjava52 : 30
Sokol LanžhotMBK Ružomberok14 : 63
K2 ProstějovSpartak Myjava30 : 31
Jiskra KyjovMBK Ružomberok17 : 68
BKM ŽilinaMBK Ružomberok24 : 48
Jiskra KyjovK2 Prostějov29 : 46
Sokol LanžhotSpartak Myjava23 : 45
Jiskra KyjovBKM Žilina17 : 52
Sokol LanžhotK2 Prostějov26 : 28
MBK RužomberokSpartak Myjava57 : 28
Jiskra KyjovSokol Lanžhot20 : 34
BKM ŽilinaK2 Prostějov36 : 32
Sokol LanžhotBKM Žilina19 : 51
Jiskra KyjovSpartak Myjava42 : 35 pp.
MBK RužomberokK2 Prostějov57 : 27

Tabuľka

1. místo: MBK Ružomberok5/0  292:110  10 b.
   2. místo: BKM Žilina4/1  215:146  9 b.
   3. místo: Spartak Myjava2/3  169:204  7 b.
   4. místo: K2 Prostějov2/3  163:179  7 b.
   5. místo: Sokol Lanžhot1/4  116:207  5 b.
   6. místo: Jiskra Kyjov1/4  125:235  5 b.

MVP Turnaje  :

Barbora Dorková (MBK Ružomberok)

   All star turnaje :

Issi Fronková (Jiskra Kyjov)
Ella Benýšková (K2 Prostějov)
Iva Petrlová (Sokol Lanžhot)
Nina Foltínová (Spartak Myjava)
Zoja Benková (BKM Žilina)

Pridaj komentár